Taneční kurzy Swing a Electro Swing Fusion

Kurzy

Taneční lekce Swingu a Electro Swing Fusion

Sezóna jaro 2023: 15.5.2023 – 3.7.2022 (9 lekcí)
PONDĚLÍ Tresor Club, Vinohradská 25, Praha 2 (metro Muzeum / zastávka Italská)
  • 19:30 Začátečníci (Beginners) – velký sál (Martin + Eliška)
  • 20:45 Tančírna – velký sál

Cena kurzu:

  • 2.100,- Kč (8 lekcí)

Cena jednotlivé lekce: 350 Kč

Přihlašte se prosím přes náš → registrační formulář ← Těšíme se na Vás! 🙂

Přes registrační formulář můžete objednat i dárkové kupóny pro své milé!

Můžete se přihlásit bez partnera i s partnerem. Když příjdete s partnerem, uveďte prosím jeho/její jméno v připomínkách.

Popisy úrovní

Beginners – žádné zkušenosti nejsou potřeba – naučíme tě základům swingových tanců (Lindy Hop, Flying Charleston, Charleston Stroll, Jig Kicks), problematiku lead & follow, porozumění hudbě a rozdílným rytmickým variacím v tanci a několika tanečních variací, které využiješ jak pro společenský tanec na hudbu 20.-40. let tak současný hudební styl electro swing na electroswing party (pomalé a středně rychlé tempo).

Intermediate – pokračování po Beginners nebo musíš mít přinejmenším základní znalost Lindy hop a Flying Charleston – zdokonalíme prvky 8-countového rytmu, jeho rytmických variací, několika tanečních variací s improvizačními prvky  – naučíš se měnit rytmus mezi 6- a 8-countem v závislosti na druhu hudby – prohloubíme problematiku lead & follow v Lindy Hopu a její využití ve prospěch tanečníka – pomalé a středně rychlé tempo. Obsah kurzu nemusí být cyklický – střídají se nové prvky se zdokonalováním těch minulých – zahrnuje pokročilejší ovládání muzikality, rytmu a improvizace a také nové pokročilejší prvky Lindy Hopu, Flying Charlestonu a jejich přizpůsobení na rychlejší hudbu včetně Electro Swingu.

Tančírna: All Levels – Taneční lekce jsou hezká věc, ale bez následující tančírny jen pouhý tělocvik. Proto pro Vás každý večer pořádáme po lekcích taneční party, při které si můžete vše naučené rovnou vyzkoušet a na které můžete dorazit i když ve stejný den nechodíte na kurz. Čím víc tančíte na tančírnách, tím větší pokroky a radost z tance budete mít!

Často kladené otázky

Jaké oblečení a obuv jsou na kurz vhodné? Ve Swingu neexistují žádné konvence ohledně oblečení. Nejlépe se oblečte tak, jak aby jste se sami co nejlépe cítili při tanci: sportovně, elegantně, v novodobém nebo starodobém stylu. Je to na Vás. Z hlediska ohledu vůči ostatním tanečníkům by jste si měli obléct boty s měkkou podrážkou.

Mohu/musím mít stálého partnera? Můžete, ale nemusíte. Obvykle se v lekcích rotuje z důvodu, že se tak lépe poznáte různé styly co nejvíce parterů. Tak se z Vás stane nejrychleji univerzální tanečník. Nechcete-li střídat partnery, jednoduše se rotace nezúčastníte. Naopak nemusíte váhat přijít na kurz bez partnera, my kurzy vyvážíme, aby byl vyrovnaný poměr rolí.

Mohu objedat dárkový poukaz na jiné jméno? Ano, tuto možnost máte v registračním formuláři. Uveďte v komentáři jméno, které má být uvedeno na poukazu. Jakmile obdržíme Vaší platbu na účet, pošleme Vám poukaz na uvedenou e-mailovou adresu.

Mohu přivést známe na lekci, aby se zkušebně podívali? Samozřejmě, za každého doporučeného člena, získáte navíc 10% slevy na příští kurzovné.

Máte-li další dotazy, nám napište: kontakt@creamswing.cz A taky se prosím přihlášte do naší Facebook skupiny, kde se dozvíte vždy vše nové o Cream Swingu a zajímavých akcích.