Kurzy


Taneční lekce na klasický Swing, Electro Swing a Neoswing


8.1.2018 19:00 – Open Class (zkušební lekce pro účastníky jen 100 Kč – pro díváky zdarma)


Nová zimní sezóna 15.1.2018 – 19.3.2018 (10 lekcí)

PONDĚLÍ – Tresor Club, Vinohradská 25, Praha 2 (Metro Muzeum / zastávka Italská)

  • 18:45 Začátečníci (Beginners) – velký sál (Martin + Eliška)
  • 19:45 Tančírna
  • 20:00 Mírně a středně pokročilí (Intermediates) – velký sál (Martin + Eliška)

Přihlašte se prosím přes náš → registační formulář ← Těšíme se na Vás! 🙂
Přes registrační formulář můžete objednat i dárkové kupóny pro své milé!

Počet lekcí (na osobu) běžná cena studentská
1 250 Kč 220 Kč
10 1600 Kč = 10 x 160 Kč 1200 Kč = 10 x 120 Kč
20 3000 Kč = 20 x 150 Kč 2200 Kč = 20 x 110 Kč
30 4200 Kč = 30 x 140 Kč 3000 Kč = 30 x 100 Kč

Můžete se přihlásit bez partnera i s partnerem. Když příjdete s partnerem, uveďte prosím jeho/její jméno v připomínkách. Kurzy a party jsou nekuřácké. Prosíme kuřáky, aby respektovali, že se na taneční ploše nekouří.

Studenti naších kurzů z minulých sezón dostanou na pokračování nebo opakování slevu 5% !

 

Popisy úrovní

Level 1 – žádné zkušenosti nejsou potřeba – naučíme tě základům swingových tanců (Lindy Hop, Flying Charleston, Chaleston Stroll, Jig Kicks), problematiku lead & follow, porozumění hudbě a rozdílným rytmickým variacím v tanci a několika tanečních variací, které využiješ jak pro sociální tanec na hudbu 20´-40´ let stejně dobře jako pro dnešní hudební styl Electro swing na Electroswing party (pomalé a středně rychlé tempo).

Level 2 – pokračování po Level 1 nebo musíš mít přinejmenším základní znalost Lindy hop a Flying Charleston – zdokonalíme prvky 8-count rytmu, jeho rytmických variací, několika tanečních variací s improvizačními prvky  – naučíš se měnit rytmus mezi 6- a 8-countem v závislosti na druhu hudby – prohloubíme problematiku lead & follow v Lindy Hop a její využití ve prospěch tanečníka – pomalé a středně rychlé tempo.

Level 3+ – tento level je určen pro pokročilejší tanečníky – obsah kurzu není cyklický – střídají se nové prvky se zdokonalováním těch minulých – zahrnuje pokročilejší ovládání muzikality, rytmu a improvizace a také nové pokročilejší prvky Lindy Hopu, Flying Charlestonu a jejích přizpůsobení na rychlejší hudbu včetně Electro Swingu.

Dance Party: All Levels – Taneční lekce jsou hezká věc, ale bez následující tančírny jen pouhý tělocvik. Proto pro Vás každý večer pořádáme po lekcích taneční party, při které si můžete vše naučené rovnou vyzkoušet a na které můžete dorazit i když ve stejný den nechodíte na kurz. Čím víc tančíte na tančírnách, tím větší pokroky a radost z tance budete mít!

 

Často kladené otázky

Jaké oblečení a obuv jsou na kurz vhodné? Ve Swingu neexistují žádné konvence ohledně oblečení. Nejlépe se oblečte tak, jak aby jste se sami co nejlépe cítili při tanci: sportovně, elegantně, v novodobém nebo starodobém stylu. Je to na Vás. Z hlediska ohledu vůči ostatním tanečníkům by jste si měli obléct boty s měkkou podrážkou.

Mohu/musím mít stálého partnera? Můžete, ale nemusíte. Obvykle se v lekcích rotuje z důvodu, že se tak lépe poznáte různé styly co nejvíce parterů. Tak se z Vás stane nejrychleji univerzální tanečník. Nechcete-li střídat partnery, jednoduše se rotace nezúčastníte (nebo jen když máte chuť). Naopak nemusíte váhat přijít na kurz bez partnera, my kurzy vyvážíme, aby byl vždy vyrovnaný poměr rolí.

Mohu objedat dárkový poukaz na jiné jméno? Ano, tuto možnost máte v registračním formuláři. Uveďte v komentáři jméno, které má být uvedeno na poukazu. Jakmile obdržíme Vaší platbu na účet, pošleme Vám poukaz na uvedenou e-mailovou adresu.

Mohu přivést známe na lekci, aby se zkušebně podívali? Samozřejmě, za každého doporučeného člena, získáte navíc 10% slevy na příští kurzovné.

Máte-li další dotazy, nám napište: kontakt@creamswing.cz A taky se prosím přihlášte do naší Facebook skupiny, kde se dozvíte vždy vše nové o Cream Swingu a zajímavých akcích.

 

Rozvrh probíhající podzimní sezóny 26.9. – 19.12.2016 (12 lekcí)

PONDĚLÍ – Dance Club & School, Praha 2 (Metro Muzeum / zastávka Italská)

  • 19:00 Začátečníci (Level 1) – velký sál (Martin + Eliška)
  • 20:00 Tančírna
  • 20:30 Mírně a středné pokročilí (Level 2-3) – velký sál (Martin + Eliška)